Wizyta dzieci w Komisariacie I Policji w Kielcach - Aktualności - KMP Kielce

Aktualności

Wizyta dzieci w Komisariacie I Policji w Kielcach

Data publikacji 28.01.2016

Wczoraj dzieci w ramach półkolonii zorganizowanych przez osiedlowy klub Uroczysko odwiedziły Komisariat I Policji w Kielcach. Klubowicze bacznie przyglądali się pracy policjantów.

Dzieci miały możliwość wczoraj sprawdzić na czym polega praca oficera dyżurnego oraz zobaczyć jak wygląda stanowisko kierowania. Następnie w sali odpraw do służby, wcielały się w rolę policjantów. „Młodzi funkcjonariusze” stworzyli dwuosobowy patrol, a następnie stawili się na specjalnie zainscenizowaną odprawę do służby.

Podczas świetnej zabawy mówiono o bezpieczeństwie w trakcie zabaw na powietrzu oraz odpowiedzialnym zachowaniu. Funkcjonariusz omówił również zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Po odprawie na parkingu policyjnym dzieci miały okazję obejrzeć radiowozy policyjne.

Ponadto klubowicze przynieśli do komisariatu prace plastyczne, które zrobili sami w ramach konkursu „Moje bezpieczne ferie”. Każdy z młodych uczestników spotkania na zakończenie wizyty otrzymał od funkcjonariuszki Komisariatu I Policji opaskę odblaskową.

 

Opr. IK.