Na kradzionym nie pooglądają - Aktualności - KMP Kielce

Aktualności

Na kradzionym nie pooglądają

Data publikacji 27.01.2016

Policjanci z Chęcin zatrzymali sprawców kradzieży telewizora. Do całego zdarzenia doszło w miniony poniedziałek późnym wieczorem. 85-latka gdy zauważyła zniknięcie z pokoju odbiornika, od razu poinformowała policjantów, którzy następnego dnia zatrzymali odpowiedzialnych za to zdarzenie mężczyzn. Dwóch 19-latków przyznało się do popełnionego czynu, a telewizor trafił na swoje właściwe miejsce w pokoju seniorki.

Do wspomnianej sytuacji doszło na początku tygodnia późnym wieczorem. Syna 85-latki do domu przyprowadziło wtedy dwóch jego młodszych znajomych. Najprawdopodobniej wykorzystując nieuwagę kobiety oraz stan nietrzeźwości jej syna, dokonali oni kradzieży telewizora stojącego w pokoju. Seniorka o tym, że nie ma już odbiornika, zorientowała się kiedy chciała go włączyć. Poinformowała o tym fakcie stróżów prawa, którzy przystąpili do pracy i szybko ustalili odpowiedzialnych za to zajście dwóch 19-latków.

Młodzi mężczyźni przyznali się do popełnionych czynów i dobrowolnie poddali karze. Każdy z nich musi teraz przeprosić właścicielkę telewizora, zapłacić 800 zł. grzywny oraz wymierzono w stosunku do nich karę 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata.

Opr. MT

Źródło: KMP w Kielcach