Życiu kobiety nic już nie zagraża - Aktualności - KMP Kielce

Aktualności

Życiu kobiety nic już nie zagraża

Data publikacji 18.01.2016

Policjanci ze strawczyńskiego komisariatu odnaleźli poszukiwaną 48-latkę, która wczoraj późnym popołudniem wyszła z domu najprawdopodobniej z zamiarem odebrania sobie życia. Dziś, dzięki sprawnie podjętym działaniom kobieta została odszukana około 3 kilometry od miejsca zamieszkania. Była zmęczona oraz skrajnie wychłodzona, co bezpośrednio zagrażało jej życiu i zdrowiu. Kobieta szybko znalazła się pod opieką lekarską.

O zaginięciu 48-latki poinformował jej brat zaniepokojony zachowaniem siostry, która wyszła z domu i przez dłuższy czas nie wracała. Zgłaszający obawiał się, że może ona próbować odebrać sobie życie. Policjanci od razu po otrzymaniu informacji, przystąpili do działań poszukiwawczych. W akcję zaangażowanych było kilkudziesięciu funkcjonariuszy ze Strawczyna, Kielc oraz Oddziału Prewencji Policji w Kielcach, a także strażacy OSP w Łopusznie.

Dokładnie sprawdzano teren przyległy do miejsca zamieszkania 48-latki. W działania włączono również przewodnika z psem służbowym, który podjął trop i poprowadził policjantów w kierunku kompleksu leśnego. Tam też, po dokładnym sprawdzeniu mundurowy ze Strawczyna wraz ze strażakiem ochotnikiem odnaleźli skrajnie wyczerpaną i wychłodzoną kobietę. Natychmiast udzielono jej niezbędnej pomocy oraz oddano pod opiekę lekarzy.

Jest to kolejny przykład ukazujący jak szybko i sprawnie przeprowadzone działania policjantów mogą przyczynić się do uratowania czyjegoś życia.

 

Opr. MT

Źródło: KMP w Kielcach