Zatrzymany za włamanie do urzędu - Aktualności - KMP Kielce

Aktualności

Zatrzymany za włamanie do urzędu

Data publikacji 14.01.2016

Wczoraj rano policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu miejskiej komendy zatrzymali 50 –letniego mieszkańca miasta. Jest on podejrzany o kradzież z włamaniem do pomieszczeń biurowych Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach, które miało miejsce w połowie minionego roku. Sprawca spowodował starty o łącznej wartości 3000 złotych. Teraz może mu grozić nawet 10 lat pozbawienia wolności.

W połowie minionego roku w trakcie wykonywanego remontu w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach doszło do włamania. Wówczas nieznany sprawca dostał się do pomieszczeń biurowych, skąd skradł m.in. statyw do kamery, projektor, mikrofon oraz radio.  Spowodował on straty o łącznej wartości 3000 złotych.  

Sprawą zajęli się śledczy z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. Podjęte przez nich działania doprowadziły do ustalenia sprawcy włamania. Wczoraj rano funkcjonariusze zatrzymali podejrzewanego o dokonanie tego czynu 50 –letniego mieszkańca miasta, który wówczas był jednym z pracowników wykonujący prace remontowe. Policjanci w trakcie przeszukania jego miejsca zamieszania znaleźli statyw do kamery, który pochodził z tego przestępstwa. Zatrzymany w przeszłości był karany za podobnie czyny niezgodne z prawem.

50 –latek usłyszał już zarzut kradzieży z włamaniem, do którego się przyznał. Może on spędzić nawet do 10 lat za kratkami.  

 

Opr. DJ

Źródło: KMP w Kielcach

  • Zabezpieczony statyw
  • Zabezpieczony statyw