Notoryczny złodziej zatrzymany - Aktualności - KMP Kielce

Aktualności

Notoryczny złodziej zatrzymany

Data publikacji 14.01.2016

Wczoraj policjanci z ogniwa patrolowo – interwencyjnego Komisariatu Policji I w Kielcach zatrzymali podejrzewanego o kradzież 18 –latka. Młodzieniec w ciągu 3 ostatnich miesięcy minionego roku w jednym ze sklepów galerii handlowej dokonał kradzieży 4 par butów o łącznej wartości ponad 900 złotych. Teraz sprawcy może grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj przed godziną 15 kieleccy policjanci otrzymali zgłoszenie, iż w jednej z drogerii w galerii handlowej został ujęty sprawca kradzieży kosmetyków. Po chwili na miejsce przyjechali funkcjonariusze z ogniwa patrolowo – interwencyjnego Komisariatu Policji I w Kielcach. Okazał się nim 18 –letni mieszkaniec miasta, który jest dobrze znany mundurowym ze swojej przestępczej działalności. Młodzieniec w związku z popełnionym wykroczeniem został ukarany mandatem karnym. Jednakże policjanci podejrzewali, iż może być on sprawcą kradzieży w innym sklepie, które miały miejsce w ubiegłym roku. Funkcjonariusze postanowili to sprawdzić i wraz z nastolatkiem poszli do sklepu z obuwiem. Jego pracownicy rozpoznali 18 –latka jako sprawcę tych zdarzeń, czym potwierdzili przypuszczenia mundurowych.

Ostatecznie mieszkaniec Kielc został zatrzymany w policyjnym areszcie. Dziś usłyszy zarzuty za cztery kradzieże obuwia, do których doszło w ciągu 3 ostatnich miesięcy minionego roku. 18 –latek najprawdopodobniej spowodował straty o łącznej wartości ponad 900 złotych i teraz odpowie przed sądem.  Grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Opr. DJ

Źródło: KMP w Kielcach