O krok od tragedii… - Aktualności - KMP Kielce

Aktualności

O krok od tragedii…

Data publikacji 12.01.2016

Wczoraj będąc już po służbie policjant Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach zwrócił uwagę na mężczyznę, który chwiejnym krokiem szedł chodnikiem w stronę przystanku. Niestety jest to spotykana na naszych drogach sytuacja… jednak prawidłowa reakcja funkcjonariusza, gdy mężczyzna zatoczył się w kierunku ruchliwej ulicy, najprawdopodobniej pozwoliła uniknąć tragedii.

Policjant swoim zachowaniem potwierdził tylko dobrze znaną wszystkim stróżom prawa tezę, że funkcjonariuszem jest się 24 godziny na dobę. Na co dzień służy on w miejskiej jednostce i dba o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Dlatego też, gdy był już po służbie i zauważył zataczającego się na ruchliwą ulicę mężczyznę, podszedł, a następnie sprowadził go na chodnik. Wezwał na miejsce patrol, który potwierdził, że mężczyzna miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Wspomniana sytuacja uświadamia tylko, jak poważne mogą być konsekwencje gdy brakuje rozwagi, a przede wszystkim trzeźwości również niechronionych uczestników ruchu drogowego jakimi są piesi.

Przypomnijmy...

Według ubiegłorocznych danych wynika, że najbardziej narażoną grupą uczestników ruchu drogowego jeżeli chodzi o wypadki ze skutkiem śmiertelnym są piesi. Stanowią oni 40 % ogółu ofiar wypadków w ruchu drogowym.

W całym 2015 roku na drogach naszego województwa życie straciło 50 pieszych, natomiast rannych zostało 265.

Pomimo, iż wszystkie zgromadzone dane potwierdzają spadek zdarzeń drogowych i wzrost świadomości bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, to w dalszym ciągu apelujemy o rozsądek, rozwagę i trzeźwość.

Opr. MT

Źródło: KWP w Kielcach