Bezpieczny finał WOŚP w województwie świętokrzyskim - Aktualności - KMP Kielce

Aktualności

Bezpieczny finał WOŚP w województwie świętokrzyskim

Data publikacji 11.01.2016

Finał 24 Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w województwie świętokrzyskim przebiegał bezpiecznie i spokojnie. Policjanci odnotowali jedynie dwa incydenty dotyczące nieuczciwych wolontariuszy.

Pierwszy z nich miał miejsce w Skarżysku Kamiennej, gdzie policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców miasta w wieku 22 i 24 lat, którzy podszywali się za kwestujących na rzecz WOŚP. Sprawcy zbierali pieniądze do fałszywej puszki. Jak się okazało,  wewnątrz znajdowało się przeszło 140 złotych. Dzięki zgłoszeniu prawdziwych wolontariuszek i natychmiastowej reakcji policjantów, sprawcy zostali szybko zatrzymani.

Drugie zdarzenie miało miejsce w Kielcach w jednej z galerii handlowych. Tam ochroniarze zauważyli dwóch nastolatków jak wyjmowali z puszki pieniądze. O zaistniałej sytuacji poinformowali policjantów. Obaj 15-latkowie będą teraz tłumaczyć się ze swojego zachowania przed sądem.

Tradycyjnie nad spokojem i bezpieczeństwem całej imprezy w naszym województwie czuwała większa liczba policyjnych patroli. Funkcjonariusze koncentrowali swoje działania głównie w miejscach, w których wolontariusze zbierali pieniądze, przy sztabach orkiestry oraz wszędzie tam, gdzie odbywały się imprezy towarzyszące całej akcji. Mundurowi sprawdzali między innymi czy pieniądze, zbierane są przez osoby do tego uprawnione. W miastach, w których grała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, policjanci aktywnie włączyli się w edukowanie uczestników imprez. Już wcześniej spotykali się z wolontariuszami przekazując im wiedzę na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa. Wszystko to po to, aby akcja przebiegała spokojnie i kwestujący mogli czuć się bezpiecznie. Ponadto policjanci podczas pełnienia służb informowali seniorów o zagrożeniach płynących z oszustw na tzw. „wnuczka”, „krewnego”, „policjanta” itp.

Praca świętokrzyskich funkcjonariuszy, podobnie jak w roku ubiegłym przyniosła oczekiwane efekty w postaci spokoju podczas trwania zbiórki pieniędzy w ramach wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

Opr. MT

Źródło: KWP w Kielcach