Zatrzymani sprawcy kradzieży rozbójniczej - Aktualności - KMP Kielce

Aktualności

Zatrzymani sprawcy kradzieży rozbójniczej

Data publikacji 05.01.2016

Wczoraj przed godziną 18, policjanci z ogniwa patrolowo interwencyjnego Komisariatu II Policji w Kielcach zatrzymani 30 i 25 –letniego mieszkańca miasta. Mężczyźni, używając siły wobec pracownika ochrony usiłowali ukraść butelką alkoholu o wartość 40 złotych. Za kradzież rozbójniczą ustawodawca przewidział karę do 12 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj przed godziną 18, do jednego z supermarketów na osiedlu Pod Dalnią w Kielcach weszło dwóch mężczyzn. Jeden z nich wszedł na teren sklep, natomiast drugi czekał na swojego kolegę tuż przy kasach. Pracownik ochrony obserwując sklepowy monitoring, zauważył jak mężczyzna, który wszedł na teren sklepu schował pod kurtką butelkę wódki, po czym wziął paczkę chrupek i udał się do kasy. Gdy przekroczył on ich linię, zainterweniował ochroniarz. Poprosił, by mężczyzna wyjął z kurtki skradziony alkohol. Sprawca początkowo zaprzeczał by dokonał jakiejkolwiek kradzieży. W momencie, gdy pracownik ochrony ujawnił przy nim butelkę wódki, ten zaczął tłumaczyć, iż kupił ją w innym sklepie.

Sprawca widząc, że jego tłumaczenia nie przekonują ochroniarza zaczął go szarpać. Po chwili dołączył do niego kompan, który początkowo stał przy kasach. Światkowie widząc całą sytuację, poinformowali policjantów.

Napastnicy by uniknąć odpowiedzialności, zagrozili ochroniarzowi pobiciem, a następnie wyciągnęli go przed sklep. Do szarpiących się mężczyzn podszedł jeden z klientów, który pomógł w ujęciu agresorów. Po chwili na miejsce przyjechali policjanci z ogniwa patrolowo interwencyjnego Komisariatu II Policji w Kielcach, którzy zatrzymali sprawców. Okazali się nimi 30 i 25 –letni mężczyźni, obaj mieszkańcy Kielc, którzy w przeszłości kilkakrotnie byli już notowani za podobne czyny. W chwili popełnienia przestępstwa starszy ze sprawców miał ponad 2,5 promila alkoholu, natomiast młodszy z nich miał promil alkoholu w organizmie. Mężczyźni dziś zostaną doprowadzeni do prokuratora, gdzie usłyszą zarzuty.

Za kradzież rozbójniczą ustawodawca przewidział kare do 12 lat pozbawienia wolności.      

 

Opr. DJ

Źródło: KMP w Kielcach